Sıkça Sorulan Sorular

Siparişlerimi havale yoluyla ödeyebiliyor muyum? 
yazigen.com.tr üzerinden yapacağınız alışverişlerinizlerde Visa ve Master Card kredi kartlarını kullanabilirsiniz, ayrıca havale ile ödeme seçeneğimiz bulunmaktadır.
 
Kapıda ödeme seçeneği bulunuyor mu? 
yazigen.com.tr'dan yapacağınız alışverişlerde kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.
 
Kargo ücreti ne kadar? 
yazigen.com.tr her siparişiniz için gönderim masrafı olarak seçtiğiniz kargo firmasına ve gönderi uzaklığına bağlı olarak değişen fiyatlarda ücretlendirme yapmaktadır. Ayrıca yazigen.com.tr'dan yaptığınız 150 TL üzeri alışverişlerinizde kargo ücreti alınmamaktadır. Yurtdışı gönderimlerinde sabit 50 euro kargo ücreti alınmaktadır. 
 
Satın aldığım ürünü yurt dışına gönderebilir misiniz? 
Dünyanın her yerine sipariş gönderiyoruz.
 
Satın aldığım ürünü nasıl değiştirebilirim? 
Sipariş teslim tarihinden itibaren 3 iş günü içinde info@yazigen.com.tr adresine mail atarak ürün değişimi gerçekleştirebilirsiniz.
 
Siparişimi iptal etmek istersem ne yapmam gerekiyor? 
Tüketici Kanunu’ndaki, “Sebep Göstermeden Cayma Hakkı” maddesine göre, ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren ilk 7 gün içinde faturasıyla birlikte ürünü tarafımıza göndererek iade edebilirsiniz. Üründen kaynaklanan herhangi bir kusur sebebiyle yapacağınız iadelerde de, aldığınız ürünü teslim tarihinden itibaren otuz gün içerisinde iade edebilirsiniz.
 
İade işlemlerinde kargo masraflarını ben mi ödeyeceğim?
yazigen.com.tr’a gönderdiğiniz iade formu doldurulmuş tüm iadelerin kargo masrafları bize aittir. Ancak ürün iadenizi ............. Kargo dışında başka bir kargo firmasından yaptığınızda karşı ödeme ile gönderilen ürünler kabul edilmemektedir. 
 
yazigen.com.tr, iade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygunluğunu kontrol etmektedir. İade süresi siparişinizin Adres: Büyük Reşit Paşa Cad. İstanbul Kitap ve Kültür Merkezi No:22/21 (Giriş Katı) Vezneciler / İstanbul adresinde bulunan ofisimize ulaşması ile başlar ve 10 gün içerisinde tamamlanır. Kabul edilen iadelerin de ücretleri yine bu süre içerisinde olmak koşulu ile bankaya iletilmektedir. Bankanın yoğunluğuna bağlı olarak on gün içerisinde kredi kartınıza geri ödeme yapılmaktadır. Bu süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve yazigen.com.tr'un bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli satışlarda geri ödemeler taksitlendirilerek yapılmaktadır.