Cüneyt POLAT

Memur bir babanın oğlu olarak İstanbul Bağcılar’da 4 erkek kardeşin en büyüğü olarak başlayan bir hayat hikayem var. 13 sene süren Bağcılar serüvenimizden sonra İstanbul’un bir başka güzel semti Bostancı’ya taşındık ve 15 sene kadar da Bostancı’da ikamet ettik. Bu iki semt arasındaki değişim hayatımı, hayata ve insana dair olan bakışımı şekillendirdi diyebilirim. Coğrafyanın nasıl kadere dönüşebildiğini ve bu dönüşümün varlık ekseninden ok zihinsel bir eksende gerçekleştiğini bizzat yaşadım. Bostancı İlk Öğretim Okulu’nda tamamladığım ilköğretim hayatından sonra lise eğitimimi Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde devam ettim. Katsayı problemiyle mücadele edilen yıllarda, bir çok 28 Şubat mağduru gibi denkliği olmayan bir üniversitenin Bilgisayar Mühendisliği bölümünü tercih etmek durumunda kaldım. Daha sonra da denklik kaygısıyla Açıköğretim Fakültesi’nden Sosyoloji okuyarak lisans eğitimimi tamamladım. 2014 yılının sonbaharında evlendim ve bir çocuk sahibiyim. İnternetin yayılmaya başladığı yıllarda, lise dönemlerimden itibaren iletişim ve yazılıma ilgi duydum. İletişim ve yazılımı birleştirmek amacıyla ilk haber yazılımlarından biri olan Haber Programı’nı yazdım. Bununla birlikte çeşitli ajans ve yapım firmaları için belgesel metinleri ve senaryolar ürettim. Üniversite eğitimi sonrası farklı teknoloji firmalarında çalışan, yönetici ve danışman olarak görev aldım. Yıldız Teknik üniversitesi İkitelli Teknopark’ta kurmuş olduğumuz yazılım firmamızda 1 yıl kadar yönetici olarak görev aldıktan sonra ayrıldım ve HABER10 Genel Yayın Yönetmeni olarak iki yıl süreyle görev yaptım. Son olarak TRT Haber Dijital Medya Müdürü olarak 10 ay süreyle TRT bünyesinde görev aldım. Görev aldığım süreç içerisinde TRT Haber Dijital Mecraları’nda Yeni Medya yayın modellerinin geliştirilmesi ve uygulaması aşamalarında süreçler yürüttüm. İçerikleri dijital gereksinimlerle harmanladık, farklı sunum yöntemleri üreterek hedef kitleyle buluşturduk. Kitapları :Dünden Yarına – LozandanFetöye Basın yayın kurumları ve çeşitli üniversitelerin iletişim fakültelerinde eğitimler verdim. Gelen talepler doğrultusunda bilgimi paylaşmaya devam etmekte aynı zamanda medya kuruluşları ve yazılım firmalarına içerik ve teknik stratejileri ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık yapmaktayım

Yazara Ait Kitaplar

 • Dünden Yarına

  Dünde yaşanan ama dünde kalmayan, bugünleri hatta yarınları biçimlendiren olaylar... Cüneyt Polat bu çalışmasında, Türkiye’nin yaşadığı önemli dönemeçleri, karanlık kalan kırılma noktalarını açık, dolambaçsız bir dille anlatıyor. Yazar, titizlikle yaptığı araştırmalar sonucu, Osmanlı’dan Türkiye’ye, 31 Mart Vakası’ndan en son yaşadığımız Gezi olaylarına kadar geçen süreçte, yaşanan darbeleri, isyanları, ekrarlanan senaryoları çarpıcı ayrıntıları ile dile getiriyor. Etkilediğimiz ve etkilendiğimiz ülkelerle ilişkileri de kapsayan kitap, Türkçe ezan, halifelik ve hilafet, İstiklal Mah- kemeleri gibi yakın tarihimizin tartışmalı ve gizli kalmış gerçekleriyle yüzleşmeler öneriyor. Yazıgen 3.GÖZ ile bu kitapta neler var? Dünden Yarına’da Yazıgen 3. Göz mobil uygulaması ile Cüneyt Polat’ın ilgili program videolarını seyredebilirsiniz. Bunun için mobil marketinizden Yazıgen 3. Göz uygulamasını indirip kitaptaki video ikonlarını okutmanız yeterli.

  Kitabı Detaylı İncele
 • Lozan'dan Fetö'ye

  Lozan’dan FETÖ’ye, tarihi gerçeklerin peşine düşen Cüneyt Polat’ın yeni kitabı… Polat bu kitapta, Türkiye’nin kaderini derinden etkileyen ve geleceğine farklı bir yol çizen Lozan’dan İslami ce- maat görünümlü FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişimine tarihin karanlık köşelerini aydınlatıyor. Türkiye üzerinde oynanan oyunları, teröre bulaşan kirli elleri ve onları yönetenleri açığa çıkarıyor. Bu süreçte Musul meselesi ve petrolleri, Hicaz Demiryolu, Şerif Hüseyin İsyanı, Unutturulan Zaferimiz Kut’ül Amare, Osmanlı ve Cumhuriyet’in ilk yıllarında Masonluk, Ayasofya ve laiklik gibi hala tartışılan ve merak edilen konularda, okuyucusunu hayrete düşeceği gerçeklerle baş başa bırakıyor.

  Kitabı Detaylı İncele

Yazara Ait Yazılar

 • Fıkhi Mezhepler

  Mezhep ne demek?  Mezhepler nereden çıkmış?  Mezhepler ne kadar önemli?  Kime göre, neye göre hak mezhep?  Bugünün çıkmazlarına mezheplerin çözümü var mı?  Yaptığımızherhangi bir davranış dinen doğru mudur?Nasıl bileceğiz? Kime soracağız? Bu kitaplar mezhepler hakkında bilinmesi gereken temel bilgileri ihtivaediyor. Mezheplerle ilgili merak edilen hususları anlaşılır bir dille ve şemalarla anlatılıyor. İyi bir Müslüman olma gayretindeolan herkes için...

  Yazıyı Detaylı İncele
 • Lozan'dan Fetö'ye

  Lozan’dan FETÖ’ye, tarihi gerçeklerin peşine düşen Cüneyt Polat’ın yeni kitabı… Polat bu kitapta, Türkiye’nin kaderini derinden etkileyen ve geleceğine farklı bir yol çizen Lozan’dan İslami cemaat görünümlü FETÖ’nün gerçekleştirdiği 15 Temmuz darbe girişimine tarihin karanlık köşelerini aydınlatıyor.

  Yazıyı Detaylı İncele