Halit ÇELİK

1984 yılında İstanbul’da doğdu. Liseyi öğretmen lisesinde, lisans öğrenimini Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Edebiyat Öğretmenliği bölümünde bitirdi. Yüksek lisansını Kütahya DumlupınPostası, Yeni Kütahya gazetesi gibi yayın organlarında yazarlık çalışmaları da yapan Çelik’in Sade Suya Tirit Meseleler adlı kitabı deneme dalında Türkiye üçüncülüğü kazanmıştır. NLP ve Etkili Sunum Teknikleri alanlarında konferans ve seminerler vermektedir. Şiir ve deneme dalında çeşitli dergilerde yayımlanan eserleri bulunan Halit Çelik evli ve bir kız babasıdır.ar Üniversitesi’nde tamamlayan Çelik, halen Hacettepe Üniversitesi Türkiyat Enstitüsü’nde “Yabancı Dil Olarak Türkçenin Öğretimi” alanında doktora çalışmasını devam ettirmektedir.

Yazara Ait Kitaplar

  • Yolcu İle Hancı

    İyileşemeyen yaraların kabuk tutma sevdaları gibidir ayrılıklar. Hep umut… Hep umut… Hep umut… Sevda kokusundan kimseye zarar gelmez. Vur, yumruğuna güller dolansın Vur, güllere bülbüller inansın Vur, iki gözüm sevda için Vur ki gönül aşkı kavga sansın Musalla kenarında, hatıralar da el bağlayıp dururken neyi unutur insan, ne kadar unutur insan? Nazlıysa her genç kız örmeli ve örtmeli o saçları. Örmeli ve örtmeli ki öyle kolay tutunmasın her sevda eri; helali olan açsın bir bir saçların telini. ‘İnsanı en çok kendisi sever.’ Kendisine de bir gün küserse nice olur ki hâli? Başı kavak yellerine serilmiş gençler gibidir yüreğim. En olmadık aşkların figüranı gibidir ki yüreğim, ağlar daima sokak başlarında.

    Kitabı Detaylı İncele

Yazara Ait Yazılar

  • At'a Sözlerimiz

    At’a Sözlerimiz, Emin Mahir Başdoğan tarafından at ve atçılık ile alakalı atasözleri, deyimler, özdeyişler ve at hakkında söylenmiş meşhur sözlerden derlenerek hazırlandı. Kendisi, atlarla yaşamayı, pek çok kişinin can attığı “parlak” bir kariyere tercih ederek ömrünü atlara hasretmiş bir at sevdalısı. “At aşktır.” diyen yazar, Çanakkale Bayramiç Mollahasanlar köyü civarındaki çiftliğinde atları ile birlikte yaşıyor. Çocukken sokakta gördüğü seyyar satıcıların atlarına hayranlıkla başlayan ve elli küsur senedir eksilmeden devam eden at merakı ve sevgisi ile kaleme aldığı bu eser, Başdoğan’ın at kültürümüz hakkındaki yorumlarını ihtiva ediyor. Yazarın amacı, Türkçe yazılmış “at kitapları” külliyatına ufak bir katkıda bulunmak, farklı pencereler açarak peşin hükümlerimizi değiştirmek ve bir miktar polemik başlatabilmek…

    Yazıyı Detaylı İncele