İrfan SÖYLER

1968 yılı Ramazan ayının 15'inde  doğdu. Gazetecilik, köşe yazarlığı, senaristlik, televizyon programcılığı ve idarecilik yaptı. Sayısı binleri bulan programlar hazırladı, sundu. Hikaye, Roman ve Araştırma kitapları yazdı. Uluslararası iş zirveleri ve organizasyonlar gerçekleştirdi. Yazma tutkusu lise yıllarında gazetelere, hikayeler yazarak başladı. Üniversite yıllarında İstanbulda, Film senaryoları ve Radyofonik tiyatro eserleri yazarak medya sektörüne girdi. 1990 yılında İsmet İnönü dönemini anlatan Kurtulduk Derken ve Endülüs’ün Çöküşü ilk senaryolarıdır. TGRT kurucu kadrosunda yönetmen, yapımcı, senarist olarak çalıştı. Diziler, Tv Filmleri, programlar çekti. Uluslararası yayıncılık, habercilik, canlı yayınlar konusunda uzmanlaştı. Canlı Yayınlar, Stüdyo Programları, Belgeseller, Aktüel programlar ve Spor programları konusunda TGRT, ATV, Kanal A, Kanal 7, TGRT Haber’de yönetmen, yapımcı, idareci, programlar hazırlayıp sunan kişi olarak aktif görevler yaptı sayısız esere imza attı. Türkiye’de 3D sistemini Televizyonlara uygulayan ilk yönetmen oldu. Türkiye ve yurtdışında yaşayan  insanlarımıza medya aracılığı ile hizmetler verdi. Haber Dergisi TEAM, sektör yayınları Türkdöner. Türk Gıda dergilerini çıkartı. İnternet haber yayıncılığı yaptı. İlk kitabı “Uğultu Hikayeleri” 2000 yılında  basıldı. “Bizim Avrupa”  hikaye kitabı ve Sancak Birlikleri – Son Meydan Savaşı isimli romanı Yazıgen yayınevi tarafından basıldı.

Yazara Ait Kitaplar

 • Bizim Avrupa

  Avrupa’yı ülke ülke, şehir şehir dolaşan, anlatacak hikayesi olan herkesi dinleyen İrfan Söyler bu kitapta, Avru- pa’nın taşına, toprağına, ruhuna sinmiş Türk izlerini anlatıyor. Yüzlerce yıldır Avrupa’ya akınlar yapan bazen kutlu fetihlerle kapılar açan kahramanların bazen de istikbal ve ikbal ümidiyle gurbet yollarına düşüp heder olan ömür- lerin gerçek hikayelerini… Bizim Avrupa, okuyucusunu memleketi ile uzak diyarların yolları arasında kalan, değerlerini kaybedip kimlik buhra- nı yaşayan Türklerin maceralarıyla buluşturuyor. Aynı zamanda atalarımızdan bize miras kalan erdemlerle geleceği kuracak gençlere ümit olacak ipuçları sunuyor. Tarihiyle bugünüyle Avrupa’yı bizim bir parçamız yapan Anadolu insanının hikayesini yine Anadolu evladı bir sey- yahın kaleminden okuyun.

  Kitabı Detaylı İncele
 • Sancak Birlikleri

   

  -Selam kimdendir?

  -Sultan atası Yıldırım Han’dan…

  Akıncıların getirdiği selamı alan Sancak Birlikleri, derin uykusundan birer birer uyanıyor. Bayezid Han’ın, yıldırım gibi geçen ömründe kıyamete kadar sürecek ideallerini yaşatmak için kurduğu bu kutlu birlikleri yeni görevler bek- liyor. Osmanlı’nın gizli güçlerinden Sancak Birlikleri asırlar sonra adalet asrının yükselen şafağını hazırlamak üzere harekete geçiyor.

  Türkiye’nin  geleceğini  karartmaya  kararlı,  adı  değişen  ama  aslı  hiç  değişmeyen  hainlere  ve  hıyanetlerine  karşı adalet ve insanlık için mücadele ediyor.

  Uyanan Anadolu son meydan savaşını 15 Temmuz’da verdi. Yeniden alevlenen savaş devam ediyor...

  İrfan  Söyler’in  ilk  romanı  olan  Sancak  Birlikleri  –  Son  Meydan  Savaşı  sizleri  dün  ve  bugün  arasındaki  gerçek çizgilerde inanılmaz bir yolculuğa davet ediyor.  

   

  Kitabı Detaylı İncele

Yazara Ait Yazılar

 • Zamanın Kuşu

  Ben diyeyim hikâye, siz deyin hakikat, kadim kavimleri eskitmiş, kudretli hükümdarları masal etmiş zamanın kuşu desin mukadderat... Vakit içinde nice vakit, an içinde nice hal var ki iç içe geçmiş... Bu girift halkalar arasında kanat çırpan, görmüş geçirmiş tayr-ı zamanın şahitlik ettiği, zamanla mühürlenmiş, yazgıları birbirine değen âdemoğlunun serenca- mını anlatıyor bu kitap. Kâh zaman zaman içinde yaşanmışları kâh hayal aynasından devşirilmiş olanları herdemtaze kelimelerin mu- sikisi ile aktarıyor. Zamanın kuşunun tozlu kanatlarından yeryüzüne savrulan kaderlerin hikâyelerinde; zamanı kaybedenlerin, zamanda kaybolanların, zamanı takmayanların, zamanı olmayanların, kısaca herkesin nasibi var...

  Yazıyı Detaylı İncele